You are currently viewing Prezentacja dyscypliny – inline alpine w Skawinie
Inline Alpine

Prezentacja dyscypliny – inline alpine w Skawinie

Inline Alpine – co to takiego?

Już w najbliższą sobotę 5 czerwca na Rynku w Skawinie o godz. 11:00, zawodnicy klubu sportowego Skimka Say Sport zaprezentują swoje umiejętności podczas prezentacji dyscypliny inline alpine (wrotkarstwo alpejskie).

Co to jest inline alpine?
Inline Alpine to połączenie jazdy na rolkach z narciarskim slalomem.
Zawodnicy poruszają się w dół po nachylonym fragmencie asfaltu ,przemierzając trasę wyznaczoną przez przegubowe tyczki, które przymocowane są do podłoża za pomocą ciężkich podstaw (żeliwnych lub stalowych). Spolszczona nazwa inline alpine to wrotkarstwo alpejskie. W ramach dyscypliny rozróżniane są konkurencje: slalom, slalom gigant oraz slalom równoległy.

Sprzęt
Zawodnicy jeżdżą na rolkach przeznaczonych do jazdy szybkiej. Dominują koła o średnicy 110 mm. Wyposażeni są w kaski (często z gardą), nagolenniki, ochraniacze typu „zbroja”, szorty chroniące uda i pośladki i choć przepisy tego nie definiują w kije narciarskie z gardami, którymi zasłaniają się przed tyczkami.

Wszystkich miłośników jazdy na rolkach zapraszamy do udziału w naszej prezentacji. Będzie można sprawdzić swoje umiejętności, jeżdżąc po ustawionym slalomie z tyczek narciarskich lub slalomie na kubeczkach. Sam stwierdzisz, że to nie takie trudne, na jakie wygląda.
Aby wziąć udział w naszym treningu, musisz posiadać:

 • kask
 • ochraniacze
 • rolki
 • i dużo chęci

Na uczestników czekają niespodzianki i możliwość sprawdzenia się z najlepszymi zawodnikami z Europy uprawiającymi tę dyscyplinę bardzo widowiskowego sportu.
A mianowicie:

 • Michał Styrylski – 4 zawodnik Mistrzostw Świata World Roller Games, 6 miejsce w Pucharze Świta, Mistrz Polski, Słowacji i Czech.
 • Darek Kamecki – Mistrz Europ, Polski, Czech i Słowacji w grupie wiekowej
 • Gabrysia Zawisza Mistrzyni Europy, Polski, Czech i Słowacji w grupie wiekowej
 • Martyna Wilk – Mistrzyni Europy, Polski, Czech i Słowacji w grupie wiekowej

 

i wielu innych zawodników ze Skawiny i Warszawy, którzy odnoszą znaczące sukcesy i posiadają licencję Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich oraz World Skate
Zapraszamy serdecznie – sobota 5 czerwca godz. 11:00 Rynek w Skawinie.

Harmonogram Iventu:

 • 11:00 – Rozpoczęcie. Prezentacja zawodników.
 • 11:15 – Rozgrzewka na ustawionych slalomach
 • 11:30 – Zjazdy ze 180 cm rampy na ustawiony slalom z tyczek przegubowych
 • 12:00 – Konkurencje techniczne na ustawionych kubeczkach (slalom, jazda na jednej nodze, power slidy oraz ogólna technika jazdy na rozstawionym torze przeszkód.
 • 12:15 – Wspólny trening z osobami chętnymi pośmigać na slalomie
 • 12:30 – Podsumowanie prezentacji

Podczas spotkania będą dostępne wyjątkowe maseczki naszego klubu w formie cegiełki. Zebrane fundusze pozwolą zasilić nasz klub Skimka Say Sport na zakup potrzebnych urządzeń i sprzętu specjalistycznego dla zawodników, aby odnosili jeszcze bardziej spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej i nie tylko…..

Maseczki klubowe

I Ty możesz mieć swój wkład w sukcesy naszego klubu.
Kup naszą maseczkę!