You are currently viewing Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie alpejskim
Inline Alpine Skimka Say Sport

Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie alpejskim

Mistrzostwa Polski w Skawinie!!!

W ostatni weekend września Stowarzyszenie Sportowe SKIMKA zorganizowało na
ul. Hałacińskiego już po raz trzeci w naszym mieście Mistrzostwa Polski w inline alpine. Po licznych sportowych sukcesach, jakie odnieśli zawodnicy ze Skawiny na zawodach krajowych i zagranicznych oraz po wzorowym przeprowadzeniu mistrzostw w roku poprzednim Polski Związek Sportów Wrotkarskich przyznał prawo do organizowania zawodów tak wysokiej rangi. Impreza zorganizowana została z myślą o zawodnikach inline alpine z Polski i zagranicy w celu zintegrowania środowiska wrotkarskiego oraz wyłonienia Mistrzów Polski w konkurencji slalom, slalom gigant oraz po raz pierwszy w naszym kraju w kombinacji.

W sobotni poranek rozegrano slalom gigant. Zawodnicy mieli do przejechania tor na drodze asfaltowej o średnim nachyleniu 6% składający się z 18 bramek. Następnie po raz pierwszy w naszym kraju odbyły się Mistrzostwa Polski w konkurencji – kombinacja pierwszy przejazd slalomu giganta i drugi przejazd slalomu. Zawodnicy startowali ze specjalnie zbudowanej rampy dla zwiększenia prędkości podczas startu na trasę.

W niedzielę odbyły się zawody w konkurencji slalom. Na tej samej trasie zawodnicy mieli do pokonania 32 tyczki slalomowe. Startowano w grupach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Przed rozpoczęciem rywalizacji Organizatorzy zwrócili uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży odgrywa sport i rywalizacja, poprosili o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zawodów. Zwrócono także uwagę, aby zawodnicy zachowali dystans społeczny związany z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju związaną z COVID-19. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się 98 zawodników z 13 klubów na czele z aktualnymi Mistrzami Polski.  W zawodach wzięli udział także zawodnicy z Czech, Łotwy i Ukrainy. Gorączka startu i dobra pogoda sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. W dwudniowych zawodach nie obyło się bez efektownych upadków, z których zawodnicy wyszli bez szwanku, ponieważ byli ubrani w specjalne stroje i ochraniacze. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy wrotkarstwa alpejskiego, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie. Po raz pierwszy MISTRZOSTWA POLSKI w inline alpine, były transmitowane w Internecie przez firmę Robimy na Żywo przy użyciu czterech kamer co pozwoliło na śledzenie rywalizacji zawodników w Polsce i na całym Świecie.

W dwudniowych zmaganiach w trzech konkurencjach ŚWIETNIE zaprezentowali się zawodnicy ze skawińskich klubów, którzy zdobyli łącznie 17 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych medali.

Po zakończeniu zawodów w sobotę i niedzielę odbyły się ceremonie wręczenia pamiątkowych statuetek, pucharów, medali, dyplomów zwycięzcom oraz pamiątkowych maskotek smoka wawelskiego i nagród wszystkim zawodnikom. Był to jedyny polski weekend tegorocznego sezonu dla zawodników inline alpine. Sytuacja epidemiologiczna nie pozwalała do tej pory na odbywanie się zawodów rolkarskich. Już tradycją stało się, że na zakończenie każdych zawodów w Skawinie na zawodników spada słodki deszcz cukierków i w tym roku tradycyjnie taki deszcz padał.

Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Norbert Rzepisko.

                Serdecznie dziękujemy naszym partnerom Polskiemu Związkowi Sportów Wrotkarskich, Centrum Kultury i Sportu ze Skawiny. Wszystkim Rodzicom z Kluby Sportowego Skimka Say Sport  oraz wolontariuszom i sponsorom zawodów: Treko Laser, Sicor, Emeco, Rollerblade, Piekarnia Radziszów, SurfBonjo, iLody, Robimy na Żywo, Bank Spółdzielczy ze Skawiny, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, MSC, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz Gminie Skawina, która udostępniła drogę do przeprowadzenia zawodów.

Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że w przyszłym roku postarają się zorganizować Mistrzostwa Polski. Delegat techniczny z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który nadzorował zawody, potwierdził wzorowe przeprowadzenie imprezy i zaproponował SKIMCE prawo do ubiegania się w przyszły sezonie do przeprowadzenia zawodów takiej rangi.

Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie
www.pzsw.org i na facebooku.

Wyniki Polish Open:

Wyniki Mistrzostwa Polski

  • Slalom gigant
  • Kombinacja
  • Slalom

Foto relacja;
https://www.facebook.com/SportaKlubsPantera/photos/pcb.1780760075429189/1780749685430228
https://www.facebook.com/media/set?vanity=SportaKlubsPantera&set=a.1782182741953589
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=SportaKlubsPantera&set=a.1781685885336608
Wideo relacja:
https://www.facebook.com/skimkapl/videos/846811492864159

Ze sportowym pozdrowieniem

Janusz Nowak

Gmina Skawina
Gmina Skawina

Miasto otwarte na sport.
Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.