You are currently viewing Polish Open – Inline Alpine
Inline Alpine Skawina

Polish Open – Inline Alpine

Mistrzostwa Polski w Skawinie

Po raz czwarty w Skawinie odbyły się Mistrzostwa Polski Treko Laser Cup w inline alpinie (wrotkarstwo alpejskie), zorganizowane przez Klub Sportowy SKIMKA. Zawody zorganizowane zostały z myślą o zawodnikach inline alpine z Polski i zagranicy w celu zintegrowania środowiska wrotkarskiego oraz wyłonienia Mistrzów Polski, oraz Mistrzów POLISH OPEN w konkurencji slalom gigant i slalom.

W sobotę 24 września rozegrano slalom gigant. Zawodnicy mieli do przejechania dwa przejazdy na drodze asfaltowej o średnim nachyleniu 6% składający się z 18 bramek. Start odbywał się ze specjalnie zbudowanej rampy, co pozwalało zwiększyć prędkość zawodników.

W niedzielę odbyły się zawody w konkurencji slalom. Na tej samej trasie zawodnicy mieli do pokonania 34 tyczki slalomowe. Startowano w grupach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się 84 zawodników z 13 klubów na czele z aktualnymi Mistrzami Polski i Europy. W mistrzostwach wzięli udział także zawodnicy z Czech, Słowacji, Łotwy i Ukrainy. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy wrotkarstwa alpejskiego, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.
W dwudniowych zmaganiach świetnie zaprezentowali się zawodnicy ze skawińskich klubów, dopingowani przez Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko, zdobywając łącznie 14 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowych medali.

Po zakończeniu zawodów w sobotę i niedzielę odbyły się ceremonie wręczenia pamiątkowych statuetek, pucharów, medali i dyplomów zwycięzcom oraz nagród wszystkim uczestnikom. Zawodnicy odbierali dyplomy, medale i statuetki z rąk Prezesa Polskiego Związku Sportu Wrotkarskiego Bartosza Pisarka oraz wiceprezesa Jakuba Nowaka.

Stowarzyszenie SKIMKA serdecznie dziękuje partnerom wydarzenia: Polskiemu Związkowi Sportów Wrotkarskich oraz Centrum Kultury i Sportu ze Skawiny.
Wszystkim Rodzicom z Klubu Sportowego Skimka Say Sport oraz wolontariuszom i sponsorom zawodów:

  • Treko Laser
  • Sicor
  • Emeco
  • Lajkonik Snack
  • Rollerblade
  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji
  • MSC
  • Gminie Skawina, która udostępniła drogę do przeprowadzenia zawodów.

Zdjęcia z zawodów i wyniki w poszczególnych grupach można znaleźć na stronie www.pzsw.org i na naszym Facebooku.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.