You are currently viewing Już po zawodach rowerowych
Skimka Zawody Rowerowe

Już po zawodach rowerowych

XIX Otwarte Mistrzostwa Rowerowe Skawiny 2022

2 października Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Rekreacji SKIMKA zorganizowało Otwarte Mistrzostwa Rowerowe Skawiny. Słoneczny październikowy poranek zachęcał do wyjścia z domu. Młodzi rowerzyści i ich rodzice nie zawiedli i w liczbie 86 stawili się na start.
Zawodnicy zmagali się na rowerowym torze przeszkód w czternastu grupach wiekowych w kategoriach chłopców i dziewcząt. Najmłodsze grupy przedszkolne oraz klasy 1-2 miały do przejechania 150m slalom gigant między tyczkami narciarskimi po trawie, drabinkę i alejkę kamienistą ze slalomem, która sprawiała najwięcej problemów. Tor przeszkód był zakończony przejazdem przez równoważnię oraz super metą, na której stał piękny balon z Gminy Skawina. Grupy starsze miały trudniejszy tor przeszkód poszerzony o przejazd na około starorzecza i przejazd przez mostek oraz slalom między pachołkami i rynnę. Przed rozpoczęciem rywalizacji Organizatorzy zapoznał wszystkich z regulaminem zawodów o przejeździe w kasku rowerowym na głowie oraz ubranym numerze startowym. Przypomniano jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci zwłaszcza tych najmłodszych odgrywa sport. W czasie zawodów nie obyło się bez upadków czy awarii rowerów na szczęście nikomu nic się nie stało. Zawodnicy mieli mierzony czas przejazdu elektronicznie nad czym czuwał Pan Roman, a starterem była pani Halinka. Nie mniej od zawodników denerwowało się ich rodzeństwo i Rodzice czy dziadkowie, którzy zagrzewali do szybszej jazdy swoje pociechy wzdłuż trasy. Na zakończenie zawodów role się odwróciły i teraz to dzieci dopingowały swoich rodziców, którzy startowali w swojej kategorii oraz rodzinnej.
Zwycięzcy stanęli na prawdziwym podium, na którym otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.
Klasyfikację Rodzinna wygrała rodzina Burnat przed Cerek2 i Weder oraz Pułczyński Team. Najmłodszymi zawodnikami zawodów byli Antonina Targosz urodzona 2019 roku, oraz Julian Król urodzony 2020 roku.
Najlepszy czas przejazdu na trasie krótkiej uzyskała: Hania Cerek 0:21:34, natomiast na trasie długiej: Bogdan Przebinda 1:03:25. Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali, dyplomów zwycięzcom oraz nagród wszystkim zawodnikom. Finałem imprezy jak co roku nie był „zwykły deszcz” z nieba lecz w promieniach słońca „słodki deszcz” czyli spadające cukierki z nieba. fot. Alicja Thrubi Zapraszamy za rok.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.
Z rowerowym pozdrowieniem Janusz Nowak

#miastootwartenasport #rower #skimka

Link do galerii: (8) Facebook
Link do wyników: zobacz