Klub i szkoła narciarska.

  • SKIMKA od swego powstania prowadzi szkołę narciarską, która od podstaw uczy i doskonali jazdę na nartach swoich uczestników. W kursach mogą brać udział narciarze o różnym stopniu zaawansowania oraz w różnym wieku. Dysponujemy kadrą instruktorów, którzy na każdym poziomie podniosą wasze umiejętności jazdy. 
    W związku z coraz  większym zainteresowaniem jazdą sportową powołano w roku 2007 do życia klub narciarski, którego zawodnicy intensywnie trenują narciarstwo alpejskie oraz przez sezon wiosenno-jesiennym  uczestniczą w zajęciach uzupełniających przygotowanie do sezonu zimowego. Sezon narciarski rozpoczynamy zwykle wyjazdami na  lodowce w Austrii takie jak Stubai, Hunter Tux, Pitzstal czy Kitzsteinhorn. Każdy miłośnik narciarstwa znajdzie w naszym klubie coś dla siebie i zdobędzie wiele nowych umiejętności.
    Grupa sportowa w sezonie zimowym bierze udział w zawodach lig:
  • Lidze Szkół krakowskich
  • Lidze MOZN (Małopolski Okręgowy Związek Narciarski)
  • Lidze Śląsko-Beskidzkiej
  • w zawodach wojewódzkich
  • oraz w zawodach lokalnych

Już rok później położono większy nacisk na treningi oraz zwiększono ilość zajęć na stoku narciarskim do 4-5 w tygodniu i za tym posunięciem przyszły wyniki. Już w sezonie 2009/2010 Skimka zaczęła sie liczyć w zawodach Ligi MOZN i pokazała że trzeba brać poprawkę na zawodników startujących pod szyldem Klubu SKIMKA.

Klub i szkoła narciarska.

Uczestnikami naszego klubu mogą być osoby posiadające podstawowe umiejętności narciarskie. Warunkiem przystąpienia jest wstąpienie w nasze szeregi opłacając składkę klubową, oraz każdy zawodnik ma obowiązek reprezentować klub na zawodach w których uczestniczy i rekomenduje je klub. Należy również uczestniczyć w szkoleniach wyjazdowych takich jak pierwsze rozjeżdżenie na lodowcu, udział w obozach organizowanych przez klub i oczywiście udział w zajęciach ogólnorozwojowych przygotowujących do sezonu narciarskiego (rolki, sala gimnastyczna klub fitness).

Chcesz zobaczyć jak wyglądają nasze zajęcia oglądnij nasze zdjęcia i filmiki.